Kombinētais aizdevums

Kombinētais aizdevums jeb kredītu apvienošana ir aizdevums, kura mērķis ir apvienot divus vai vairākus kredītus. Šie kredīti var būt, piemēram, patēriņa kredīti, ātrie kredīti, kredītkartes u.c. Patēriņa kredītu procenti un ikmēneša izmaksas var būt dārgas, un tādā gadījumā parādu samazināšanai mēnesī var būt nepieciešama ievērojama naudas summa. Ar piemērotu kredītu apvienošanu var samazināt ikmēneša izmaksas un izlīdzināt kredītu procentu likmi. Tādā veidā vairāk naudas paliek uzkrājumiem un citiem izdevumiem. Kredītu apvienošana var novērst jaunu kredītu ņemšanas nepieciešamību un līdz ar to arī turpmāku parādsaistību veidošanos. Papildus tam – atcerēties viena aizdevuma atmaksas termiņu ir vieglāk nekā vairāku kredītu atmaksas termiņus. Ja mainās darba vai dzīves situācija, mainīt atmaksas grafiku un nosacījumus ar vienu kredītdevēju ir vienkāršāk nekā tad, ja kreditori ir  dažādi.

Kreditors Aizdevuma summa līdz: Aizdevuma termiņš līdz: Min GPL, % Vecums no: LAFPA biedrs Mājas lapa
bino.lv 1 000 € 3 gadi 0% 20 Uzzināt vairāk
Viasms.lv 3 000 € 10 gadi 0% 20 Uzzināt vairāk
vizia.lv 10 000 € 10 gadi 1.99% 20 Uzzināt vairāk
Elizings.lv 25 000 € 8 gadi 5% 18 Uzzināt vairāk
Latkredits.lv 15 000 € 6 gadi 6.9% 18 Uzzināt vairāk
Altero 25 000 € 7 gadi 7% 18 Uzzināt vairāk
Ferratum 15 000 € 7 gadi 7% 20 Uzzināt vairāk
Sefinance 25 000 € 10 gadi 7% 18 Uzzināt vairāk
Bigbank  25 000 € 10 gadi 8.9% 18 Uzzināt vairāk
Moneza 25 000 € 5 gadi 15% 20 Uzzināt vairāk
HipoCredit 500 000 € 20 gadi 15.5% 20 Uzzināt vairāk
banknote.lv 5 000 € 5 gadi 20% 20 Uzzināt vairāk
Credit24 5 000 € 5 gadi 20% 18 Uzzināt vairāk
creditus.lv 5 000 € 5 gadi 20% 18 Uzzināt vairāk
CreamCredit 1 000 € 5 gadi 21% 20 Uzzināt vairāk
Aizdevums.lv 7 500 € 7 gadi 23% 18  
viacredit.lv 3 000 € 1 gads 25.5% 20 Uzzināt vairāk
ondo.lv 2 000 € 10 gadi 37.8% 20 Uzzināt vairāk
Crediton.lv  2 000 € 10 gadi 38% 18  
smscredit.lv 5 000 € 1 gads 43.8% 20 Uzzināt vairāk
Vivus 10 000 € 5 gadi 47.4% 20 Uzzināt vairāk

Pieredze ar kombinētajiem kredītiem

Mūsdienās ir izplatīti patēriņa kredīti, ātrie kredīti, kredīti līdz algai un kredītkaršu izmantošana pie vairākiem dažādiem aizdevējiem. Kredītu apvienošana var palīdzēt patērētājam pašam pārvaldīt savas finanses, jo kredīts tiek atmaksāts vienā vietā, nevis vairākās. Tas var radīt lielus ietaupījumus ikmēneša aizdevuma apkalpošanas izmaksās. Īpaši, apvienojot kredītus ar augstiem procentiem un augstām izmaksām, kopējā atmaksājamā summa un ikmēneša iemaksa būs ievērojami mazāka nekā maksājot vairākus dažādus kredītus vairākām pusēm. Arī paša patērētāja parādu situācija var kļūt skaidrāka, kad nav jāmaksā uz daudzām dažādām vietām un ir zināma kopējā parādu summa. Ja kredītu atmaksa rada satraukumu, ar kredītu apvienošas palīdzību to var atrisināt, kā arī kopējā personīgā budžeta aina kļūs skaidrāka. Tomēr kombinētais aizdevums ne vienmēr ir īsceļš uz laimi, jo tas neatbrīvo no parādsaistībām.

Kā apvienot kredītus?

Daudzu uzņēmumu reklāmas piedāvā kredītu apvienošanas iespējas. Ja apsverat iespēju pieteikties kredītu apvienošanai , process jāsāk ar savu parādu situācijas apzināšanu. Tas nozīmē, ka patērētājs uzskaita visus savus esošos parādus un to procentu likmes, aizdevuma nosacījumus, pārmaksu un citas aktuālās izmaksas. Tas sniedz aktuālu priekšstatu par to, cik daudz parādā esat dažādiem kreditoriem. Kredītu apvienošana ir vienkāršāka šādā gadījumā, jo visu aizdevumu summa ir zināma, tos atliek apvienot vienā kredītā. Bieži vien ir vēlme apvienot patēriņa kredītus bez ķīlas ar augstu procentu likmi, piemēram, ātros kredītus vai kredītkartes. Taču nevajag aizmirst par citiem esošajiem kredītiem, piemēram, mājokļa vai automašīnas kredītu. Kredītu ar garantiju jeb ķīlu procentu likmes bieži ir zemākas, tāpēc parasti nav vērts izmantot kredītu apvienošanu šāda veida kredītiem.

Kas piedāvā labāko kredītu apvienošanas piedāvājumu?

Kad savu parādu situācija un nepieciešamā aizdevuma summa ir apkopota, nākamais solis ir kredītu salīdzināšana. Veikt kredītu salīdzināšanu ir viegli, jo ir pieejamas vairākas mājaslapas, kas piedāvā kredītu salīdzināšanu vienuviet no dažādiem aizdevējiem. Līdz ar to patērētājam nav atsevišķi jāpieprasa aizdevuma piedāvājums no katras finanšu kompānijas. Visi piedāvājumi ir uzskaitīti vienuviet un pārskatāmā veidā, tādējādi patērētājs var iepazīties ar to noteikumiem. Dažas finanšu kompānijas kredītu apvienošanas aizdevumu iemaksā aizņēmēja uzreiz kontā, savukārt citas kompānijas vēlas sākumā saņemt informāciju par esošajiem parādiem un tos dzēst. Kredītu apvienošanas piedāvājumi ir jāsalīdzina daudzās vietnēs, lai patērētājam būtu pēc iespējas vairāk iespēju izvēlēties savām vajadzībām atbilstošu aizdevumu. Ja ikmēneša maksājums ir mazs, tas parasti liecina par augstu procentu likmi vai garāku aizdevuma termiņu.

Vai lētākais kombinētais kredīts vienmēr ir saprātīgākais variants? 

Jaunais nolikums par patēriņa kredītu procentu likmju griestiem stājās spēkā 2021. gada 1. janvārī. Pēc jaunās kārtībās patēriņa kredītiem bez ķīlas maksimālā procentu likme var būt ne vairāk kā desmit procenti. Šis likums attiecas tikai uz jauniem kredītiem. Jāpiebilst gan, ka 2021. gada rudenī procentu likmes var būtiski pieaugt, jo likuma izmaiņas ir īslaicīgas. Šādā situācijā var būt izdevīgi pieteikties esošajiem patēriņa kredītiem bez ķīlas ar jaunajām regulām. Kredītprocentu likmes griesti attiecas arī uz kombinētajiem kredītiem, jo ​​arī tie lielākoties ir patēriņa kredīti bez ķīlas. Līdz ar to patērētājs šobrīd var iegūt vēl lielākus ietaupījumus no kredītu apvienošanas. Ja patērētājs atrod savam finansiālajam stāvoklim atbilstošu aizdevuma piedāvājumu, kredīta ņemšana ir vienkārša. Tomēr nevajadzētu izvēlēties kombinēto aizdevumu, kad kopsumma nesedz visu esošo parādu summu. Kredītu apvienošanai pieteikties šādā kārtībā:

  • Esošo patēriņa kredītu, ātro kredītu un kredītkaršu kopējās summas aprēķināšana.
  • Pieteikšanās kredītu apvienošanai pie vairākiem dažādiem aizdevējiem.
  • Izvēlēties labākos nosacījumus kredītu apvienošanai. 

Kredītu apvienošana no bankas vai cita finanšu uzņēmuma?

Kredītu apvienošana piedāvā daudzas dažādas finanšu kompānijas un bankas. Finanšu kompāniju piedāvātie kredītu apvienošanas piedāvājumi parasti ir bez ķīlas, bankas var pieprasīt ķīlu atkarībā no apvienoto kredītu lieluma. Pieteikties aizdevumam visvieglāk var, izmantojot dažādus pakalpojumus, piemēram, ja patērētājs piesakās apvienot kredītus bez ķīlas. Kredītu apvienošanu var piešķirt arī sava banka, kurā patērētājs kārto savas ikdienas finanšu lietas. Tomēr parasti tā nav daļa no banku pamatdarbības, un tādā gadījumā procentu likme, iespējams, var būt augstāka nekā citām finanšu iestādēm. Salīdzināt un noformēt kredītus ir vienkārši un neuzliek par pienākumu aizņemties. Šajos pakalpojumos var pieteikt arī esošo kredītu apvienošanu, ja patērētājs vēlas nodrošināt savam finansiālajam stāvoklim atbilstošu procentu likmi un ikmēneša iemaksu.

Kombinētais aizdevums var atvieglot finanšu pārvaldību

Mūsdienu pasaulē pārmērīgas parādsaistības ir viegli, gandrīz nepamanāmas. Ir vairākas struktūras, kas piedāvā patēriņa kredītus, ātros kredītus, kredītu refinansēšanu, kredītlimitu un kredītkartes, kā arī nomaksu. Viņi viegli izsniedz aizdevumus, taču aizdevuma nosacījumi var būt patērētājam neizdevīgi. Šīs mazās plūsmas var netīšām uzkrāties lielākā straumē, un patērētājs var atklāt, ka ir nonācis situācijā, kad kredītu un kredītu izmaksas ir uzkrājušās tik lielas summas, ka ir grūti to pārvaldīt. Ja mēnesī ir vairāki apmaksas termiņi, rēķini pienāk e-pastā, vēstulē vai internetbankā, ir grūti pārvaldīt kopējo situāciju. Kredītu apvienošana var būt noderīga šādā situācijā, jo tas var atvieglot ikdienas un finanšu kārtošanu. Tas var būtiski samazināt kredītu ikmēneša ekspluatācijas izmaksas, kad kredīta pārvaldības izmaksas ir jāmaksā tikai par vienu, nevis desmit kredītiem.

Kad jāpiesakās kredītu apvienošanai?

Daudzi patērētāji var jautāt, kad ir īstais brīdis vai situācija, lai pieteiktos kredītu apvienošanai. Uz to nav viennozīmīgas atbildes, jo kredītu apvienošanas piemērotība patērētājam ir atkarīga no daudziem faktoriem. Ja, neraugoties uz kredītu apvienošanu, patērētājam ir liels risks iedzīvoties lielos parādos vai pastāv liela iespēja, ka kredīts tiks izmantots kam citam, nevis veco parādu dzēšanai, kredītu apvienošana ir slikta doma. Pat ja izdodas labi pārvaldīt kredītus un paliek pietiekami daudz naudas, lai iztiktu, tomēr var būt lietderīgi sacensties par esošajiem patēriņa kredītiem, jo ​​to apvienošana var nest skaidrus ietaupījumus ikmēneša izdevumos. Ja patērētājs ir pārliecināts, ka veco parādu samaksa apturēs parādsaistības un jauni parādi neveidosies, iespējamais variants ir kredītu apvienošana. Tomēr pastāv jauna parādsaistību risks vai cikla sākšana no sākuma.

Noskaidrojiet savu finansiālo stāvokli

Kā jau minēts, kredītu apvienošana nav īsceļš uz laimi. Tas var sniegt atvieglojumu kādam parādos, apturēt pārmērīgas parādsaistības vai radīt ļoti nepieciešamos ietaupījumus jūsu pašu finansēm. Tas var arī radīt lielākus parādus un nopietnas maksājumu grūtības. Par laimi, lielie apvienotie kredīti netiek piešķirti jebkuram, bet finanšu kompānijas vēlas uzzināt patērētāja ienākumus un iepriekšējos parādus, tostarp mājokļa un auto kredītus. Tiem, kas apsver iespēju izmantot kredītu apvienošanu, svarīgs apsvērums ir tas, vai aizdevums patiešām nesīs labumu jūsu finansēm. Apvienotais aizdevums faktiski var radīt ietaupījumus un atvieglot kredīta maksājumus, kas, protams, ir vēlams ikvienam patērētājam. Tas var arī mazināt satraukumu par daudziem dažādiem rēķiniem, īpaši, ja patērētāja finansiālais stāvoklis ir saspringts. Tomēr kredītu apvienošana ir jāapsver ar zināmu nopietnību un rūpīgi jāizvērtē iespējamie ieguvumi un trūkumi.