Elastīgs kredīts

Elastīgais aizdevums jeb kredītlimits ir neliela apjoma aizdevums, kura piešķiršanai ķīla parasti nav nepieciešama. Praksē tas nozīmē nepārtrauktu kredītu, kuru var elastīgi pagarināt un samazināt līdz noteiktai robežai. Elastīgs aizdevums var būt ļoti mazs aizdevums; pat nepilnus simts eiro. Parasti maksimālā aizdevuma summa ir neliela, daži tūkstoši eiro. Tātad tā darbojas tāpat kā kredītkarte, taču kredītkartes parasti ir paredzētas mazākām summām. Elastīgs kredīts atšķiras no cita īstermiņa aizdevuma – ātrā kredīta – ar to, ka tas ir pastāvīgs kredīts parasti ar zemākām izmaksām un elastīgāku atmaksas termiņu, savukārt ātrais kredīts ir fiksēta un nereti mazāka summa, ar augstām procentu likmēm un īsu atmaksas termiņu. Elastīgie kredīti bieži vien ir daudz noderīgākas un arī lētākas alternatīvas ātrajiem kredītiem, kad vēlies noformēt nelielu vai nelielu kredītu.

Kreditors Aizdevuma summa līdz: Aizdevuma termiņš līdz: Min GPL, % Vecums no: LAFPA biedrs Mājas lapa
bino.lv 1 000 € 3 gadi 0% 20 Uzzināt vairāk
Viasms.lv 3 000 € 10 gadi 0% 20 Uzzināt vairāk
vizia.lv 10 000 € 10 gadi 1.99% 20 Uzzināt vairāk
Elizings.lv 25 000 € 8 gadi 5% 18 Uzzināt vairāk
Latkredits.lv 15 000 € 6 gadi 6.9% 18 Uzzināt vairāk
Altero 25 000 € 7 gadi 7% 18 Uzzināt vairāk
Ferratum 15 000 € 7 gadi 7% 20 Uzzināt vairāk
Sefinance 25 000 € 10 gadi 7% 18 Uzzināt vairāk
Bigbank  25 000 € 10 gadi 8.9% 18 Uzzināt vairāk
Moneza 25 000 € 5 gadi 15% 20 Uzzināt vairāk
HipoCredit 500 000 € 20 gadi 15.5% 20 Uzzināt vairāk
banknote.lv 5 000 € 5 gadi 20% 20 Uzzināt vairāk
Credit24 5 000 € 5 gadi 20% 18 Uzzināt vairāk
creditus.lv 5 000 € 5 gadi 20% 18 Uzzināt vairāk
CreamCredit 1 000 € 5 gadi 21% 20 Uzzināt vairāk
Aizdevums.lv 7 500 € 7 gadi 23% 18  
viacredit.lv 3 000 € 1 gads 25.5% 20 Uzzināt vairāk
ondo.lv 2 000 € 10 gadi 37.8% 20 Uzzināt vairāk
Crediton.lv  2 000 € 10 gadi 38% 18  
smscredit.lv 5 000 € 1 gads 43.8% 20 Uzzināt vairāk
Vivus 10 000 € 5 gadi 47.4% 20 Uzzināt vairāk

Taču elastīgie kredīti parasti tiek pieteikti tāpat kā ātrie kredīti, t.i., tos var noformēt internetā, aizpildot pieteikumu. Lai pieteiktos elastīgiem aizdevumiem, nav obligāti jādodas uz banku, kas padara to par ļoti ērti lietojamu un ātru iespēju. Daudzi cilvēki piesakās elastīgam aizdevumam tieši pēkšņām un diezgan nelielām vajadzībām, kad nepieciešams ātri tikt pie naudas. Pie šādiem izdevumiem pieder, piemēram, ikdienas izdevumu vai iepirkumu finansēšana, sadzīves tehnikas iegāde vai, piemēram, pēkšņs automašīnas remonts. Elastīgā aizdevuma absolūtā priekšrocība ir arī tā, ka jūs varat saņemt lēmumu par kredīta piešķiršanu un naudu nekavējoties.

Ar ko elastīgais kredīts atšķiras no citiem aizdevumiem?

Elastīgais kredīts ir tāds kredīts, ko aizņēmējs var samazināt vai palielināt līdz noteiktai robežai ar kredītlimitu. Kredītlimitu var iegūt līdz noteiktai summai, taču nav jāizmanto visa kredītlīnijas summa, naudu var izņemt tikai pēc nepieciešamības. Tātad elastīgais kredīts darbojas gandrīz tāpat kā kredītkarte, jo abām ir noteikta kredīta summa, no kuras var izmantot nepieciešamo summu. Protams, kredīta lietotājs atmaksā tikai izlietoto summu, nevis visu piešķirto kredīta summu. Tāpēc kredīta konta rēķins tiek apmaksāts vēlāk, tāpat kā kredītkartes gadījumā. Tieši tas padara elastīgu aizdevumu par ļoti ērtu iespēju, lai finansētu negaidītus ikdienas izdevumus – piemēram, automašīnas apkopi, veļasmašīnas bojājumu vai pēkšņu un svarīgu pirkumu.

Elastīgs kredīts vai ātrais kredīts?

Elastīgie kredīti ir arī citi mazie kredīti, t.i., ātrie kredīti, kas ir ievērojami elastīgāki, pieejamāki un ar garākiem apmaksas termiņiem. Ātro kredītu apmaksas termiņš parasti ir ļoti īss un procentu likmes ir augstas. Turklāt viņu kredīta summas parasti ir visai nelielas – pat mazākas nekā pat mazajiem elastīgajiem kredītiem. Turklāt elastīgos kredītus iespējams apvienot ar tā saukto konsolidācijas kredītu, kas bieži vien ievērojami ietaupa kredīta izmaksas. Tāpēc ir iespējams pieteikties elastīgam aizdevumam, pat ja jums jau ir elastīgs aizdevums, un jūs varat apvienot bijušo un esošo aizdevumu vienā aizdevumā. Šajā gadījumā aizņēmējs maksā tikai vienu kredītu un viena kredīta izmaksas, kas bieži vien ir daudz vieglāk un mazāk stresa nekā rūpēties par daudziem dažādiem kredītiem. Taču ne visas bankas un finanšu institūcijas piešķir kredītu tikai iepriekšējo kredītu atmaksai, tāpēc prasītājam parasti ir jānorāda aizdevuma mērķis.

Pieteikšanās elastīgam aizdevumam

Arī pieteikšanās elastīgam aizdevumam un lēmuma pieņemšana notiek ļoti ātri, salīdzinot ar pieteikšanos daudziem lielākiem aizdevumiem. Pieteikums elastīgam aizdevumam parasti ir jāaizpilda tiešsaistē, kas nozīmē, ka nav personīgi jāapmeklē banka vai finanšu iestāde. Jūs arī saņemat lēmumu ļoti ātri – gandrīz nekavējoties. Lai gan bieži vien ātros kredītus var saņemt tikpat ātri, elastīgi aizdevumi bieži vien ir saprātīgākā izvēle daudzu iemeslu dēļ. Lēmumu par elastīgiem kredītiem parasti saņem daudz ātrāk nekā, piemēram, lēmumu par lielu bankas aizdevumu. Turklāt, piesakoties lieliem aizdevumiem ar ķīlu, jums var nākties veikt darījumus arī personīgi bankā un iegūt ķīlu. Arī šādi aizdevumi parasti nav ērti aizdevumi, bet gan fiksētas aizdevuma summas. Elastīgie aizdevumi atšķiras no daudziem aizdevumiem arī dažos citos aspektos:

  • Mazākais elastīgais kredīts var būt tikai desmitiem eiro
  • Elastīgs aizdevums parasti ir aizdevums bez ķīlas
  • Elastīgs kredīts ir nepārtraukts kredīta konts

Kas var saņemt elastīgu kredītu?

Elastīgus aizdevumus izsniedz bankas, kā arī citas oficiālas finanšu institūcijas. Aizdevumi tiek pieteikti šo banku un finanšu iestāžu mājaslapās. Jūs piesakāties vietnē ar saviem tiešsaistes bankas datiem un varat nekavējoties aizpildīt un iesniegt pieteikumu. Ne visiem tiek piešķirts kredīts uzreiz, tāpēc pieteikuma iesniedzējam jābūt gatavam pierādīt noteiktas lietas. Pirmkārt, pieteikuma iesniedzējam ir jābūt vismaz pilngadīgam un bieži pat 21 gadu vecam. Turklāt pieteikuma iesniedzējam  iespējams būs jāpierāda, ka viņam ir regulāri ienākumi un spēja atmaksāt aizdevumu. Kā arī kredīta pieteikuma iesniedzēja kredītinformācijā nedrīkst būt maksājuma saistību neizpildes ieraksts, jo tad elastīgais aizdevums būs nepieejams. Tāpat nav iespējams apvienot kredītus un pieteikties jaunam kredītam visu kredītu dzēšanai, ja pretendents kredītu reģistrā ir saņēmis ierakstu par nemaksāšanu pēc iepriekšējā aizdevuma.

Kāds ir elastīgo kredītu atmaksas termiņš?

Elastīgo kredītu atmaksa un citi nosacījumi atšķiras atkarībā no aizdevēja un aizdevuma. Taču atmaksāšanās laiks ir diezgan ilgs, ja salīdzina, piemēram, ar ātrajiem kredītiem. Elastīgajiem kredītiem atmaksas termiņš bieži ir 1–36 mēneši, bet lielākiem kredītiem tas var būt pat 2–10 gadi. Noņemot kredītu, jūs arī parasti izvēlaties, kādu iemaksu vēlaties veikt par aizdevumu. Tāpat kredītu vienmēr var atmaksāt lielākās daļās nekā plānots vai pat visu uzreiz, neatkarīgi no sākotnēji norunātajām iemaksām. Tomēr atmaksāšanās periods ir jāizvēlas tāds, lai noteikti varētu to samaksāt, un jums nebūs problēmas pārāk lielo iemaksu dēļ. Kredīta nemaksāšana var novest pat pie parādu piedziņas un ietekmes uz kredītvēsturi. Pēc sabojātas kredītvēstures daudzas lietas dzīvē kļūst grūtāk pieejamas vai nepieejamas vispār, piemēram, nākotnē būs grūti vai neiespējami saņemt hipotekāro kredītu.

Vai jums ir nepieciešama apdrošināšana elastīgiem aizdevumiem?

Elastīgais kredīts parasti ir diezgan neliels aizdevums, tāpēc to var saņemt bez ķīlas. Tieši šī ir viena skaidrā atšķirība starp aizdevumu un daudziem citiem aizdevumiem. Kredīts bez ķīlas var būt līdz 50 000 eiro. Taču bankas parasti piedāvā kredītus bez ķīlas tikai līdz 15 000 eiro. Kredīta summas ir ļoti dažādas, un tāpēc pirms lēmuma pieņemšanas ir vērts salīdzināt dažādu banku un finanšu institūciju izvēli. Elastīgam aizdevuma pieteikumam ķīla vai garantijas nav nepieciešamas. Šī iemesla dēļ tas ir ideāli piemērots pēkšņu izdevumu segšanai, piemēram, negaidītas automašīnas avārijas gadījumā. Lai pieteiktos elastīgam aizdevumam, pietiek ar tiešsaistes pieteikumu, un lēmumu par aizdevuma saņemšanu un pašu aizdevumu varat saņemt uzreiz. Kredīts bez ķīlas parasti tiek izmantots ikdienas lietu finansēšanai vai lielāku izdevumu kompensēšanai.

Kā var salīdzināt elastīgos aizdevumus?

Noteikti iepriekš rūpīgi jāsalīdzina elastīgie kredīti un to nosacījumi. Elastīgos aizdevumus ir viegli salīdzināt to banku un finanšu institūciju vietnēs, kuras tos piešķir. Kredītu salīdzināšana var būt ļoti saprātīga izvēle. Aizdevumu salīdzināšanai nav saistību, taču tai ir daudz priekšrocību. Pretendents ar vienu pieteikumu var saņemt līdz pat desmitiem dažādu piedāvājumu. Piedāvājumi parasti tiek ievietoti formātā, kas ļauj tos viegli salīdzināt ar visiem kredīta nosacījumiem. Internetā var atrast vairākas vietnes, caur kurām var ērti un ātri iesniegt pieteikumu. Šīs vietnes parasti salīdzina desmitiem populāru un drošu banku un finanšu iestāžu un ātri nosūta pieteikuma iesniedzējam savus aizdevuma piedāvājumus. Jums nav jāpieņem neviens no piedāvājumiem, ja piedāvājumi jums nav piemēroti.

Kas notiks, ja nevar samaksāt kredītu?

Elastīgu kredītu – tāpat kā citus kredītus – vajadzētu ņemt tikai tādā situācijā, kad to noteikti varēsi atmaksāt ar izdevumiem laikā. Taču dzīves situācijas viena vai otra iemesla dēļ var mainīties ļoti ātri, un ikviens var saskarties ar situāciju, kad nevar laicīgi samaksāt kredītu. Tātad, kas seko? Ja jūs pēc iespējas ātrāk sazināsieties ar kreditoru, ilgstoša maksājuma veikšana ne vienmēr izraisīs lielas soda sankcijas. Ar kreditoru var sastādīt jaunu maksājumu plānu, jo abu pušu interesēs ir, lai kredīts tiktu samaksāts.